DİĞER FAALİYET ALANLARI

Zorlu Faktoring Zorlu Holding’in finans sektöründe faaliyet gösteren tek şirketi olan Zorlu Faktoring, faaliyetlerine 2012 yılında İstanbul’da başladı. Yurtiçi ve yurtdışı faktoring hizmeti veren şirket, orta ve büyük ölçekli firmalarla beraber, sektöründe öne çıkan, yaygın tedarikçi ve bayi ağına sahip şirketlere odaklanarak faktoring ürün ve hizmetlerini tüm Türkiye geneline taşıyor.
www.zorlufaktoring.com
Zorlu Air Bünyesinde iki helikopter ve bir uçak bulunan Zorlu Air, faaliyetlerine 1992 yılında Korteks çatısı altında başladı. 1996'da ayrı bir şirket olarak yoluna devam etme kararı alan Zorlu Air, iki adet Bell 430 model VIP helikopter ve Gulfstream G-450 Large Cabin uçağıyla hizmet veriyor. 2012 yapımı Gulfstream G-450, 4.350 deniz mili (8.056 km) uçuş menzili ve 14 yolcu kapasitesine sahip. Üretildiği yıl Zorlu Air ailesine katılan uçak, ayrıca "hava taksi" olarak ticari taşıma yetkisine de sahip.
www.zorluair.com.tr
Zorlu Grand Hotel Trabzon’un ilk 5 yıldızlı oteli olan Zorlu Grand, 1997 yılından bu yana konuklarını büyük bir özenle ağırlıyor. Trabzon, Zorlu Ailesi'nin ve Zorlu Holding’in tarihinde özel bir öneme sahip. Ahmet ve Zeki Zorlu kardeşler, ticarete bu şehirde başlamış, Zorlu Holding’in temelleri Trabzon’da atılmıştı. Gençlik yıllarının önemli bir kısmını otellerde geçiren Zorlu kardeşler, kentin otel ihtiyacını karşılamak üzere bölgenin ilk 5 yıldızlı otelini yaptılar. Şehir merkezinde bulunan ve havaalanına 4 km uzaklıkta olan otel, 13’ü "Deluxe" süit olmak üzere 160 odanın yanı sıra kongre, toplantı, seminer ve düğün gibi birçok organizasyon için uygun 6 toplantı salonuyla hizmet veriyor. Ayrıca Zorlu Grand Hotel, Türkiye’nin en iyi 25 "Business" oteli arasında yer alıyor.
www.zorlugrand.com
Zorpet Zorlu Petrolcülük, Nakliyat, İnşaat, Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2002 yılında faaliyete başladı. Manisa-İzmir karayolu üzerindeki Zorpet tesisleri, bölgenin en ünlü durak noktalarından biri. Tesiste, akaryakıt ürünleri satışının yanı sıra Vestel ve Taç ürünlerinin satıldığı "Outlet" mağazaları, kafe ve restoran-bar işletmeleri hizmet veriyor.
Jules Verne Turizmin her alanında hizmet veren Jules Verne, 1998'de kuruldu ve 2004 yılında Zorlu Holding bünyesine katıldı. Kurumsal ve bireysel servisleriyle fark yaratan Jules Verne, uzman ekibiyle bayi ödül ve motivasyon toplantılarından kongrelere, ürün lansmanlarından gemi gezilerine kadar çok geniş bir yelpazede hizmet veriyor.
www.julesverne.com.tr