DİĞER FAALİYET ALANLARI

Zorlu Faktoring Zorlu Holding’in finans sektöründe faaliyet gösteren tek şirketi olan Zorlu Faktoring, faaliyetlerine 2012 yılında İstanbul’da başladı. Yurtiçi ve yurtdışı faktoring hizmeti veren şirket, orta ve büyük ölçekli firmalarla beraber, sektöründe öne çıkan, yaygın tedarikçi ve bayi ağına sahip şirketlere odaklanarak faktoring ürün ve hizmetlerini tüm Türkiye geneline taşıyor.
www.zorlufaktoring.com
Zorlu Air Havacılık A.Ş. Faaliyetlerine 1992 yılında Korteks çatısı altında başlayan Zorlu Air, 1996 yılından itibaren bağımsız bir hava taksi şirketi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Zorlu Air, halen sahip olduğu 6-8 yolcu kapasiteli 2016 model AW-139 VIP helikopter, 6 yolcu kapasiteli 2002 model Bell-430 VIP helikopter ve 14 yolcu kapasiteli 2012 model Gulfstream G-450 Large Cabin uçağıyla hizmet vermektedir. Bütün hava araçları, üretildiği yıl Zorlu Air ailesine katılmıştır. 
www.zorluair.com.tr
Zorlu Grand Hotel Trabzon’un ilk 5 yıldızlı oteli olan Zorlu Grand, 1997 yılından bu yana konuklarını büyük bir özenle ağırlıyor. Trabzon, Zorlu Ailesi'nin ve Zorlu Holding’in tarihinde özel bir öneme sahip. Ahmet ve Zeki Zorlu kardeşler, ticarete bu şehirde başlamış, Zorlu Holding’in temelleri Trabzon’da atılmıştı. Gençlik yıllarının önemli bir kısmını otellerde geçiren Zorlu kardeşler, kentin otel ihtiyacını karşılamak üzere bölgenin ilk 5 yıldızlı otelini yaptılar. Şehir merkezinde bulunan ve havaalanına 4 km uzaklıkta olan otel, 13’ü "Deluxe" süit olmak üzere 160 odanın yanı sıra kongre, toplantı, seminer ve düğün gibi birçok organizasyon için uygun 6 toplantı salonuyla hizmet veriyor. Ayrıca Zorlu Grand Hotel, Türkiye’nin en iyi 25 "Business" oteli arasında yer alıyor.
www.zorlugrand.com
Zorpet Zorlu Petrolcülük, Nakliyat, İnşaat, Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2002 yılında faaliyete başladı. Manisa-İzmir karayolu üzerindeki Zorpet tesisleri, bölgenin en ünlü durak noktalarından biri. Tesiste, akaryakıt ürünleri satışının yanı sıra Vestel ve Taç ürünlerinin satıldığı "Outlet" mağazaları, kafe ve restoran-bar işletmeleri hizmet veriyor.
Jules Verne Turizmin her alanında hizmet veren Jules Verne, 1998'de kuruldu ve 2004 yılında Zorlu Holding bünyesine katıldı. Kurumsal ve bireysel servisleriyle fark yaratan Jules Verne, uzman ekibiyle bayi ödül ve motivasyon toplantılarından kongrelere, ürün lansmanlarından gemi gezilerine kadar çok geniş bir yelpazede hizmet veriyor.
www.julesverne.com.tr