Zorlu Tekstil EVTEKS’te İnovasyon Rüzgarı Estirdi

Türkiye ev tekstili sektörünün lideri Zorlu Tekstil Grubu, CNR Expo’da gerçekleştirilen 22. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’nda “ev tekstilinde geleceğin modasını” ziyaretçilerle buluşturdu.  

Tüm inovatif ürünlerini “TAÇ Inova” çatısı altında toplayan Zorlu Tekstil, bu yıl Led Işıklı Perde ve Nevresim Koleksiyonu, İçerik Üreten QR Kodlu Nevresim, Yeni Nesil Stor Sistemleri, Silinebilir Özel Kumaştan Üretilen mutfak koleksiyonu gibi sıradışı ürünleriyle büyük beğeni kazandı.

Fuarın dikkat çekici stantlarından birisi de Avrupa’nın en büyük entegre ve inovatif polyester iplik üretim merkezi Korteks oldu. Üretim kapasitesinde ve teknolojide yakaladığı başarıyı EVTEKS’te gözler önüne seren Korteks, son teknoloji ürünü olan iplik ve kumaş örneklerini gözler önüne serdi.

CNR EXPO’da 22’si düzenlenen ve dünyanın sayılı ev tekstili fuarlarından EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na Zorlu Tekstil, 3 ayrı stantla katıldı. Hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan ve son teknolojilerin ışığında tasarlanan Zorlu Tekstil’in inovatif ürün grubu Taç Inova, bu yıl Evteks’te sıra dışı ve şaşırtıcı ürünlerle boy gösterdi TAÇ Inova’da bu yıl Led Işıklı Perde ve Nevresim Koleksiyonu, İçerik Üreten QR Kodlu Nevresim, Yeni Nesil Stor Sistemleri, Silinebilir Özel Kumaştan Üretilen mutfak koleksiyonu gibi pek çok ürün, ev tekstili teknolojisinde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Zorlu Tekstil ayrıca bu yıl topluma ve sürdürülebilir çevreye dönük duyarlılığının bir gereği olarak TAÇ Inova’daki “Doğa Bizim Evimiz” çatısı altında, “Anadolu Orkideleri” ve “Güneşe Doğru” koleksiyonlarıyla da EVTEKS’te yer aldı. Fuarda ayrıca TAÇ’ın en yeni koleksiyonları da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Fuarın ilk gününde TAÇ Inova, Zorlu Tekstil ve Korteks stantlarını ziyaret eden Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Zeki Zorlu, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Zorlu, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Selen Zorlu Melik ve Zorlu Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, sergilenen ürünleri yerinde incelediler.   

İlk iki günün ardından fuarla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Zorlu Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, “Zorlu Tekstil ürün çeşitliği ve kalite denince sadece Türkiye’de değil tüm dünyada adından saygıyla bahsedilen bir marka. Biz ürün kalitemizden taviz vermeden inovatif olmayı hem Zorlu Tekstil’de hem de Korteks’te temel fonksiyonlarımızdan biri haline getirdik. Bu amaçla Zorlu Tekstil’in inovatif yönünü ön plana çıkaran ürünlerle EVTEKS’te yer aldık. Fuarın ilk gününde aldığımız tepkilerden anlıyoruz ki, TAÇ İnova ürünlerinin tamamı ev tekstilinde inovasyon anlayışının yerleşmesinde başrolü oynayacak” diye konuştu.   

24.05.2016