Kıvılcımlar Kendi Gönüllülük Projeleriyle İyilik Yayıyor

Zorlu Holding'in kurumsal gönüllülük hareketi Kıvılcımlar hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda!

Kıvılcımlar Kendi Gönüllülük Projeleriyle İyilik Yayıyor

Gönüllü olmanın dünyada büyük farklılıklar yarattığının bilincinde, daha iyi bir gelecek hayaliyle kendi gönüllülük projelerimizi üretme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zorlu Holding olarak parlak bir gelecek, sürdürülebilir bir yaşam ve toplumsal fayda için geçtiğimiz yıl başlattığımız Kıvılcımlar Kurumsal Gönüllülük Hareketi, bugüne kadar 1400’den fazla Kıvılcım’ın katılımıyla 7 bin 300 saatlik gönüllülük çalışmasına ulaştı. 

Akıllı Hayat 2030 vizyonuyla uyumlu bir şekilde, çalışanlarının yetkinlik ve potansiyellerini toplumsal faydaya dönüştürmeyi hedefleyen Kıvılcımlar Hareketi, gönüllülük dolu bir yılın ardından, yeni projelere yelken açmak üzere 27 Şubat 2020’de holding binamızda ikinci dönemin ilk buluşmasını gerçekleştirdi.
Bir dizi sivil toplum kuruluşu da kıvılcımların yeni dönemde geliştireceği gönüllülük projelerine ilham vermek üzere bu toplantıya katıldı.

Büyük STK buluşması

Etkinlik, Açık Açık Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Itır Erhart’ın moderatörlüğünde ve Ahtapot Gönüllüleri Derneği Başkan Yardımcısı Buse Pınar Kaçar, Dem Derneği Kurucusu Damla İşeri ve Empati Derneği Genel Sekreteri Gözde Karataş’ın katılımıyla gerçekleşen Gönüllülük Paneli ile başladı.

Panelin ardından Kıvılcımlar, kendi projeleri için ilham kaynağı olabilecek sivil toplum kuruluşlarıyla STK alanında bir araya geldiler. Bilim Kahramanları, Çocuk Eğitim Derneği, Dem Derneği, Down Sendromu Derneği, Empati Derneği, Gülmek İyileştirir Derneği, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, Kodluyoruz Derneği, Temel İhtiyaç Derneği, Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı, Tohum Otizm ve Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, açtıkları stantlar yoluyla Kıvılcımlar’a çalışmaları ve yürüttükleri gönüllülük projeleri hakkında bilgi verdiler.

Size daha iyi bir gelecek istiyorsanız aklınızla, kalbinizle geleceğe kıvılcım olun!