Mehmet Zorlu Vakfı’ndan Öğretmen Ağı’na Destek

Mehmet Zorlu Vakfı, eğitime tam destek vermeyi sürdürüyor.

Mehmet Zorlu Vakfı’ndan Öğretmen Ağı’na Destek

Tüm çalışmalarında “Ülkem, Kurumum ve Ailem” prensibiyle hareket eden Mehmet Zorlu, eğitimde gençlere daima yeni kapılar açıyor. Mehmet Zorlu Vakfı kurulmadan önce, 1991 yılında açılan Çok Programlı Hacı Mehmet Zorlu Lisesi, 1998 yılında Mehmet Zorlu’nun eşi adına açılan Avcılar Saide Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, vakfın çalışmalarına yön veren ilk kıvılcımlardı. Vakıf, kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin her yerinde, hayallerini gerçekleştirmek için eğitime ihtiyacı olanlara yardım eli uzattı, okullar ve teknoloji merkezleri kurdu.

Zorlu ailesi ve Mehmet Zorlu Vakfı’nın kurduğu okullar

  • Babadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı Anadolu Lisesi (1991)
  • Saide Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (1998)
  • Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi (2003)
  • Adapazarı / Serdivan Mehmet Zorlu İlköğretim Okulu (2005)
  • İnlice Ahmet Nazif İlköğretim Okulu (2008)
  • Hacı Mehmet Zorlu İş Okulu, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Yıldırım/Bursa (2010)
  • Van Vestel Kız Teknik ve Meslek Lisesi (2012)
  • Denizli Babadağ Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi (2017)

MZV-MEF YetGen 21.Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Programı

MZV (Mehmet Zorlu Vakfı) sunduğu burslar, okul ve teknoloji merkezlerinin yanında aynı zamanda öğrencileri geleceğe güvenle hazırlayan çeşitli ek eğitimler de sağlıyor. MZV-MEF YetGen 21.Yüzyıl Yetkinlikleri Farkındalık Programı kapsamında öğrencilerin 21. yüzyılın yetkinliklerine sahip olması amaçlanıyor.
MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut’un yönettiği “21. Yüzyıl Yetkinlikleri” temalı MZV-MEF YetGen (Yetkin Gençler) Farkındalık Programı’ndaki bazı dersler:

Sunum Teknikleri, Excel, Kariyer Planlama, CV Hazırlama, 21. Yüzyıl Okuryazarlığı (Dijital Okuryazarlık, Finansal Okuryazarlık, Bilgi Okuryazarlığı, Medya Okuryazarlığı), Teknoloji Okuryazarlığı, Girişimcilik, Sosyal İnovasyon ve Sürdürülebilirlik, Öz Gelişim.

Diğer detaylar için tıklayın.

Mehmet Zorlu Vakfı, Öğretmen Ağı Projesi’ni destekliyor

Öğretmenlerin mesleki ve bireysel gelişimlerine destek olmak için, ilgili vakıfların, sivil toplum kuruşlarının, farklı disiplinlerden kişi ve kurumların bir araya geldiği platform olan Öğretmen Ağı Projesi’nin destekçileri arasında Mehmet Zorlu Vakfı da bulunuyor. Anne Çocuk Eğitim Vakfı, Aydın Doğan Vakfı, Enka Vakfı, Sabancı Vakfı, Vehbi Koç Vakfı ve Mehmet Zorlu Vakfı’nın bir araya gelerek destekledikleri proje, eğitim için ihtiyaç duyulan kişileri, kurumları ve kaynakları buluşturarak, nitelikli eğitime kapı açmayı amaçlıyor. Bugüne kadar Türkiye’nin 31 farklı şehrinde ve çeşitli online platformlarda, 714 etkinlik ve buluşma ile 20000'i aşkın kişiye ulaşan, 264 paydaş kişi ve kurumla, üniversiteler ve yerel yönetimlerin katkılarıyla devam eden çalışmalarla 50000’i aşkın öğrenciye etki eden Öğretmen Ağı’nın bir paydaşı olarak Mehmet Zorlu Vakfı, eğitime tam destek vermeye devam ediyor.

Öğretmen Ağı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.