Sektörün Kadın Profesyonelleri, Jeotermal Enerji Dersi İçin Bir Araya Geldi

Enerji sektöründeki kadın profesyonellerin son etkinliğini okumak için tıklayın!

Sektörün Kadın Profesyonelleri, Jeotermal Enerji Dersi İçin Bir Araya Geldi

Eşit Bi’Hayat yaklaşımıyla toplumsal cinsiyet eşitliğini kurum politikası haline getirmekle kalmıyor, kadınların sektördeki varlığını güçlendirmek için çalışmaya  devam ediyoruz. Bu zincire bir halka da Zorlu Enerji aracılığıyla enerji sektöründe eklendi.

Kadınların enerji sektörüne ilgisini artıracak girişimleri destekleme vizyonumuz kapsamında sektörel derneklerle yaptığımız iş birliklerinde bir yenisine daha imza attık. Zorlu Enerji İş Geliştirme Yardımcı Yöneticisi Reyhan Nergis Öner, yenilenebilir enerji sektöründeki kadın profesyonellerin iletişim grubu TWRE’nin (Turkish Women in Renewable Energy) düzenlediği sektörel eğitim platformu Green Classes’ta iki bölümlük Jeotermal Enerji dersi verdi. Şirketimizin tecrübe ve birikimini enerji sektörünün profesyonelleri ile paylaştı.

Daha fazla yeşil yakalı kadın!

TWRE, Türkiye’de enerji sektörünün gelişiminde aktif rol oynayan ve oynayacak kadın profesyoneller arasındaki iletişimi sağlamaya yönelik olarak 2018 yılında kurulmuş bir girişim. İş hayatında cinsiyet eşitliğine katkı sağlama ve enerji sektördeki kadın istihdamını artırma vizyonuyla hareket eden grup, sektörde kadınlara yönelik pozitif algının oluşturulması ve sektöre daha fazla yeşil yakalı kadın profesyonelin kazandırılması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bu etkinliklerden birini de TWRE’nin alanlarında uzman isimlerle düzenlediği online eğitim serisi Green Classes seminerleri oluşturuyor. Enerjide kadının yeri konusunun yanı sıra sürdürülebilirlik ve dijitalleşme gibi farklı konuların da ele alındığı seminerlere konuk olan Reyhan Nergis Öner, verdiği online derslerde jeotermal enerjinin dünyadaki ve Türkiye’deki yeri, enerji dönüşümündeki rolü ve Zorlu Enerji’nin bu alanda yaptığı öncü çalışmalar konusunda bilgi verdi. Öner, aynı zamanda enerji sektöründe genç bir mühendis olarak kendi yaşadığı deneyimleri de katılımcılarla paylaştı.

Zorlu Enerji’nin sürdürülebilirlik politikaları hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz tıklayın!