Hem Koru Hem Fark Yarat: Vestel’den Maske Dönüşüm Ünitesi

Pandemi döneminde tüm uyarılara rağmen bilinçsizce çevreye atılan maskelerin yarattığı toplumsal sağlık sorununa sürdürülebilir ve fark yaratan bir çözüm duymak ister misiniz?

Hem Koru Hem Fark Yarat: Vestel’den Maske Dönüşüm Ünitesi

Pandemi döneminde tüm uyarılara rağmen bilinçsizce çevreye atılan maskelerin yarattığı toplumsal sağlık sorununa sürdürülebilir ve fark yaratan bir çözüm duymak ister misiniz: Maske Dönüşüm Üniteleri!

Vestel, toplum sağlığını korumak için hayata geçirdiği uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Kullanılmış maskelerin saçtığı tehlikeyi engellemek ve maske konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Maske Dönüşüm Ünitesi’ni geliştirdi. Özel olarak tasarlanan bu üniteler hem salgının yayılımını önleyecek hem de akıllı baston WeWALK bağışıyla görme engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak.

Her dolu ünite, görme engelli bir bireye umut olacak!

Vestel mağazalarında konumlandırılan her Maske Dönüşüm Ünitesi doldukça, Askıda Ne Var platformu aracılığıyla askıya görme engelli bireyler için bir Akıllı Baston WeWALK bırakılacak. Böylece maskesini Maske Dönüşüm Ünitelerine atan bireyler hem toplum sağlığına hem de görme engellilerin sosyal mesafeyi korumalarına destek olacak.

‘Kendini, çevreyi, herkesi koru!’

“Kendini koru, çevreni koru, herkesi koru” söylemiyle yola çıkan Maske Dönüşüm Ünitesi projesi ilk olarak İstanbul’da Zorlu Center, Vestel Ekspres mağazaları (Kızıltoprak, Feneryolu, İnönü Caddesi, Suadiye, Serasker) ve Beşiktaş ile İzmir’de Mavibahçe, Karşıyaka ve Alsancak mağazalarında hayata geçirildi. Yine İstanbul’un Bakırköy ve Bahçeşehir ilçelerinde konumlandırılacak olan Maske Dönüşüm Ünitesinin kısa sürede 200 noktaya ulaşması planlanıyor.

Siz de Maske Dönüşüm Ünitelerine ulaşmak ve fark yaratan bir adım atmak istiyorsanız, bu ünitelerin bulunduğu en yakınınızdaki Vestel mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Akıllı Baston WeWALK hakkında

Vestel mühendisleri ve Young Guru Academy’li (YGA) gençler tarafından tasarlanan akıllı baston WeWALK, görme engellilerin sosyal hayata eşit ve tam katılımı için geliştirilmiş bir ürün. TIME dergisi tarafından 2019 yılının en iyi icatları arasında gösterilen WeWALK, engel algılama, akıllı telefonlarla eşleşme ve farklı uygulamalarla entegrasyon özellikleri sayesinde görme engelli kullanıcısını engeller hakkında uyarıyor, cep telefonuna hiç dokunmadan navigasyon almasını, toplu taşıma entegrasyonu ile çevresindeki durakları ve duraklardan geçen otobüslerin saatlerini öğrenmesini ve Alexa sesli asistana komutlar vermesini sağlıyor.

Akıllı Baston WeWALK’u incelemek ve daha detaylı bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.