"BİR HAYAL BİR OYUN" YARIŞMASI

Miniklerin dev hayalleri “perde” diyor!

Zorlu Holding olarak geleceğimizin mimarları olan çocukların kocaman hayallerini sığdıracakları bir dünya tasarladık. Şimdi de onlara "Haydi gelin, hayallerinizin hikayesini yazın" diyoruz.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla bugüne kadar 1000’in üzerinde oyun ile 700 bin çocuğa dokunan Zorlu Holding; gerek çocukların tiyatronun web sitesine bıraktığı notlar gerekse de farklı kanallardan birçok geri dönüş almaya devam ediyor. Bu geri dönüşlerin ortak noktası ise; çocukların zengin ve rengârenk hayal dünyası.

Bu düşünce ile yola çıkan Zorlu Holding; çocukların hayal dünyası ile zenginleşen bir oyun sahneleme fikrini geliştirdi. Bunun bir yansıması olarak 9 yaşındaki bir çocuğun hayalleri ile zenginleşen özel bir tiyatro oyunu olan Lunapark Gezegeni 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelendi.

Şimdi de çocukların uçsuz bucaksız hayal dünyasında hayat bulan bu hikayelerle gerçek bir şölen yapıyoruz. Adını da "Bir Hayal Bir Oyun" koyduk. "Bir Hayal Bir Oyun"da 2016-2017 yılında üçüncü veya dördüncü sınıfta okuyacak öğrencilere ait, “yolculuk” temalı özgün hikayeler yarışacak. Tiyatro oyuncuları, yazarları ve profesyonellerinden oluşan dev jüri, en iyi  hikayeleri seçecek. Birinci seçilen hikaye, profesyoneller tarafından senaryolaştırılarak sahnede hayat bulacak. Böylece, hayallerinizdeki kahramanlar gerçek yaşamda sizinle buluşacak.

Zorlu Holding olarak geleceğimizin mimarları olan çocukların kocaman hayallerini sığdıracakları bir dünya tasarladık. Şimdi de onlara "Haydi gelin, hayallerinizin hikayesini yazın" diyoruz. Çocukların uçsuz bucaksız hayal dünyasında hayat bulan bu hikayelerle gerçek bir şölen yapıyoruz. Adını da "Bir Hayal Bir Oyun" koyduk. "Bir Hayal Bir Oyun" da 2016-2017 yılında üçüncü veya dördüncü sınıfta okuyacak öğrencilere ait, “yolculuk” temalı özgün hikayeler yarışacak. Tiyatro oyuncuları, yazarları ve profesyonellerinden oluşan dev jüri, en iyi hikayeleri seçecek. Birinci seçilen hikaye, profesyoneller tarafından senaryolaştırılarak sahnede hayat bulacak. Böylece, hayallerinizdeki kahramanlar gerçek yaşamda sizinle buluşacak.

Hayallerinize sınır koymayın

Pablo Picasso'nun dediği gibi "Hayal ettiğiniz her şey gerçektir". Bu nedenle Bir Hayal Bir Oyun'da kuralları sınırlamadık. Yarışmanın en önemli kuralı, hikayenizin tamamen size ait olması. Sizin hayal dünyanızdan çıkmalı bu öykü. Bu hayali ne kadar iyi anlatabilirseniz ödüle o kadar yaklaşacaksınız. Hayallerinizi sahnede görmeyi diliyorsanız hikayenizi 31 Temmuz 2016 tarihine kadar bize gönderin. Yarışmayla ilgili tüm detaylara katılım koşulları sayfasından ulaşabilirsiniz. Web sitemizdeki başvuru formunu ebeveyninizle birlikte eksiksiz doldurarak hemen hayallerinizin yarışmasına katılın. Yedi kişilik jürinin yapacağı değerlendirmenin sonunda kazananlar, 31 Ağustos 2016'da açıklanacak.

Dünya sizinle güzel

Daha güzel bir dünya için çocukların büyük ve renkli hayallerine ihtiyacımız var. Bugün etrafımızda gördüğümüz her şeyin, birilerinin hayallerinin peşinden gitmesi, ona inanması sayesinde elde edildiğini biliyoruz. Neden sizin hayalleriniz de yarının dünyasını güzelleştirmesin?

İşte bu yüzden, "Bir Hayal Bir Oyun", hayallerindeki uçurtmayı hiç kimseye, hiçbir şeye bağlı kalmadan göklere salabilen çocukların buluştuğu bir platform. Uçurtmanın ipini dilediğinizce salın, gördüklerinizi hikayenizde yazın ve sonunda onu canlı canlı izlemenin zevkini yaşayın. Ayrıntılı bilgiye http://www.zorlu.com.tr/birhayalbiroyun/ adresinden ulaşabilirsiniz.