Mehmet Zorlu Vakfı

Hayal etmekten, dürüstlükten ve kendinize inanmaktan asla vazgeçmeyin...

Hayal eden, kendine inanan ve güvenen nesiller yetiştiriyor.

Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ayağa kalkmak için uğraştığı yıllardı. Ülkede iğneden ipliğe her şeye ihtiyaç vardı. O yıllarda Mehmet Zorlu’nun hayali, tüm Türkiye’yi kaliteli dokuma çarşaflarla tanıştırmaktı.

Mehmet Zorlu’nun bir hayali daha vardı: Hayat yokuşunda sahip olamadığı desteği, hayali olan başka insanlara sunmak. Özellikle de gençlere eğitim, kültür fırsatları sağlayacak bir şeyler yapmak… Zorlu ailesinin hayalleriyle başlayan Zorlu Holding gibi, Mehmet Zorlu Vakfı da bu hayalle başladı.

1999 yılında kurulan Mehmet Zorlu Vakfı; hayal eden, kendine inanan ve güvenen nesiller yetişmesine katkı sağlamak; eğitim, kültür ve sağlık alanında gençleri destekleyerek hayata bir adım önde başlamalarına yardımcı olmak hedefiyle çalışmalarına başladı.

Mehmet Zorlu Vakfı

Kuruluş

Bir toplumun geleceğinin ancak iyi yetişmiş nesillerle şekilleneceğine inanan Mehmet Zorlu Vakfı, her yıl 2000 öğrenciye burs veriyor. Bugüne kadar toplamda yaklaşık 17 bine yakın öğrenciye burs veren Vakıf, gençleri güvenli bir geleceğe hazırlıyor.

Her yıl 2000 öğrencinin hayatını değiştiriyor.

Mehmet Zorlu Vakfı, Türkiye’nin her yerinde, hayallerini gerçekleştirmek için eğitim ihtiyacı olanlara el uzatıyor, okullar ve teknoloji merkezleri kuruyor. Vakıf kurulmadan önce, 1991 yılında Mehmet Zorlu’nun baba ocağında hayata geçen Hacı Mehmet Zorlu Lisesi ve 1998 yılında Avcılar’da inşa edilen Saide Zorlu Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi.

Mehmet Zorlu Vakfı tarafından yaptırılan okullar ise şöyle:

  • Denizli- Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi (2003)
  • Adapazarı/Serdivan Mehmet Zorlu İlköğretim Okulu (2005)
  • İnlice Ahmet Nazif İlköğretim Okulu (2008)
  • Ankara Hacı Mehmet Zorlu Bedensel Engelliler Eğitim, Kültür ve Rehabilitasyon Merkezi (2008)
  • Bursa/ Yıldırım Hacı Mehmet Zorlu İş Okulu, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi (2010)
  • Van Vestel Kız Teknik ve Meslek Lisesi (2012)
  • Ahmet Nazif Zorlu Anadolu Öğretmen Lisesi (2012)
  • Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (2012)

MZV SİTESİNE GİT


ZORLU ÇOCUK TİYATROSU

21. YY Eğitimler

Mehmet Zorlu Vakfı eğitim alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra Zorlu Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla 2003 yılından bu yana 14 farklı oyunla, 800 bini aşkın çocuğa ulaştı.

 

DETAYLI BİLGİ

21.YY EĞİTİMLERİ

21. YY Eğitimler

MZV, 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı ile gençlerin, akademik, teknik ve profesyonel bilginin dışında, 21. yüzyılın gerektirdiği yaşam becerileri ve adaptasyon yetkinlikleri ile donanmaları için destek veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ

MZV GENÇLİK ZİRVESİ

MZV Zirve

Gençleri gerçek başarı hikayeleri ile buluşturuyoruz; onlara hayal ettikleri kariyer yolunda ilham veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ

Kapat
Popüler Aramalar