Kadın Mentorlardan Genç Meslektaşlarına Destek

Yenilenebilir enerji sektöründeki kadın profesyonelleri buluşturan online mentorluk programında neler konuşuldu?

Kadın Mentorlardan Genç Meslektaşlarına Destek

Zorlu Enerji olarak, Eşit Bi’Hayat diyerek, kadınların enerji sektöründeki varlığını güçlendirmeye ve onların sektöre ilgisini artıracak girişimlere destek vermeye devam veriyoruz.

Türkiye’de enerji sektöründe faaliyet gösteren kadın profesyoneller arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla kurulan TWRE (Turkish Women in Renewables and Energy), sektörde kadınlara yönelik pozitif algı oluşturmak ve sektöre daha fazla yeşil yakalı kadın profesyonel kazandırmak için düzenlediği etkinliklere mentorluk programını da ekledi. Zorlu Enerji’den programa katılan 6 kadın yöneticimiz, kariyerlerinin başlangıcındaki genç profesyonellerle ilk buluşmalarını gerçekleştirerek mentorluk desteği vermeye başladı.

Bu sürecin bir parçası olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyan Reyhan Nergis Öner, Gözde Karasoy, Seher Kahraman, Ahu Odabaşı, Özge Öztürk ve Raziye Şengün, geçtiğimiz günlerde kendileriyle eşleşen menteelerle ilk buluşmalarını gerçekleştirdi. Mentorlar, genç meslektaşlarının merak ettiği soruları yanıtlayarak sektörle ilgili bilgiler verirken, onlara kendi deneyimlerinden yola çıkarak çeşitli tavsiyelerde de bulundu.

Mentorlarımızın deneyimlerini ve programa dair görüşlerini okumak için tıklayın!