Akıllı Üretim

Akıllı Üretim

DAHA VERİMLİ VE AKILLI ÜRETİYORUZ!

Döngüsel ekonomiyi destekleyen bir üretim yaklaşımını benimsiyoruz. Türkiye’nin akıllı fabrikalara sahip ilk şirketi olma hedefiyle çalışıyoruz. Teknolojiyi kullanarak tasarımdan üretime, siparişten teslime en az hatayla verimliliğimizi artırıyoruz.

ZORLUTEKS

Bilişim teknolojilerinin desteğiyle tasarımdan üretime, siparişten teslime en az hataya ulaşarak verimliliği yükseltiyoruz.

Sürdürülebilir Üretim Sertifikaları

Doğa, insan, inovasyon merkezli tüm iş süreçlerinde sürdürülebilir üretim yaklaşımını benimseyen Zorluteks, gerçekleştirdiği kaynak tasarrufu çalışmalarıyla 2020 yılında Inditex Join Life üreticisi olmaya hak kazanarak ev tekstili sektöründen sayılı üreticinin olduğu bu platformda Care for Fiber ve Care for Water etiketleri ile ürün üretebiliyor.

OXIPRO Projesi

Zorluteks’in tek tekstil üreticisi olarak dahil olduğu OXIPRO projesi, halihazırda üretim sürecinde kullanılan çeşitli kimyasalların muadili olarak geliştirilecek çevreye duyarlı enzimlerle kaynak tüketiminin, çevre kirliliğinin ve zararlı kimyasal tüketiminin azaltılmasını hedefliyor.

RECLAIM Projesi

Zorluteks’in Horizon 2020’ye kabul edilen ilk projesi olma özelliğini taşıyan RECLAIM, makine, ekipman ve malzemelerin ömrünün uzatılmasını ve kaynakların gereksiz kullanımını azaltmayı amaçlayarak döngüsel ekonomi çerçevesinde sorunlara çözümler geliştirmeyi hedefliyor.

ZERO BRINE

Zorluteks, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü’nün ZERO BRINE başlıklı projesiyle su kullanımını büyük oranda azaltmayı hedefliyor.

GECO

GECO

Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü büyük jeotermal santraline sahip Zorlu Enerji, GECO projesiyle yurt içindeki 305 MW kurulu gücüyle sektörünün lideri konumunda bulunuyor. Horizon 2020 kapsamında hibe desteğiyle yürütülen GECO ve GeoPRO projeleriyle karbon emisyonlarının sıfırlanması, jeotermal akışkanın depolanması konularında dünyaya örnek olacak projeler geliştiriyoruz.

AKILLI VE BAĞLANTILI ÜRÜNLER

Akıllı cihazlar, akıllı evler, akıllı şehirler ve bunların etrafında gelir paylaşımı esaslı iş modellerini kurmaya odaklanıyoruz. Ses tanıma teknolojilerinin Vestel ürünleri aracılığı ile yayılımı sağlandı. Kablosuz haberleşme teknolojili Vestel ürünlerine sahip olanlar, Evin Aklı uygulaması ile ürünlerini yönetebilirken, Vestel klima iç ve dış ünite yazılımlarına ve mobil uygulamaya eklenen akıllı fatura özelliği ile kullanıcılar uygulama üzerinden harcamak istediği fatura tutarını seçebiliyor. Bu sayede uygulama, kullanıcıların enerji tasarrufu yapmalarına olanak sağlıyor.

AKILLI VE BAĞLANTILI ÜRÜNLER
GÜN IŞIĞI TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ

GÜN IŞIĞI TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ

Vestel tarafından geliştirilen “Gün Işığı” teknolojisi, tüketicilere buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, çamaşır kurutma makinesi ve klima ürünlerinde yüksek seviyede hijyen sağlıyor. Güneş ışığından beslenen temiz havanın doğal koruyucu olmasına dayanan bu teknoloji ile üretilen ürünler, temas ettiği noktalarda hava kalitesini artırarak tüketicileri zararlı oluşumlara karşı koruyor.

ENGELLİLERE YÖNELİK ÜRÜN VE HİZMETLER

Vestel, %100 ses odaklı bir uygulama olan Blindlook ile iş birliği sayesinde görme engellilerin sosyal hayata eşit ve tam katılımını sağlıyor. Blindlook’un geliştirdiği sesli dünya sayesinde görme engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor, Audio Simulation teknolojisi ile uygulamaya entegre edilen tüm hizmet ve ürünlerden faydalanabiliyor. Vestel, sunulan bu kapsayıcı hizmet ile EyeBrand Sertifikası sahibi markalardan biri oldu. 2021 yılında körlerin teknolojiye erişimini desteklemek amacıyla Vestel Evin Aklı Uygulamasına sesli komut özellikleri eklenmesi sayesinde telefon üzerindeki tüm hareketler sesli olarak tüketiciye aktarılabiliyor.

ENGELLİLERE YÖNELİK ÜRÜN VE HİZMETLER