İnovasyon ve Girişimcilik

KURUM İÇİ GİRİŞİMCİLİĞİ  ÖNEMSİYORUZ!

Kurum kültürümüzde yer alan girişimcilik ve inovasyon ruhunu desteklemek, özgün ve yaratıcı fikirlerin hayat bulmasına zemin oluşturmak amacıyla projeler üretiyor, eğitim programları düzenliyor, girişimcilere networking imkanı sağlıyoruz.

PARLAK Bİ’FİKİR
PARLAK Bİ’FİKİR

PARLAK Bİ’FİKİR

Sürdürülebilirlik stratejimizin ana hedeflerinden biri olan kurum içi girişimcilik programı Parlak Bi’ Fikir, yılmazlık, çeviklik gibi yeni çağın yetkinliklerini kazandırmayı hedefliyor. Yenilikçi ve parlak fikirleri, yarattığımız girişimcilik ekosisteminde destekleyerek ortak akıl ve dönüşümü tetikleyen bir çalışma ortamı yaratıyoruz.

WEWALK

Eşitlikçi, kapsayıcı ve insan odaklı yaklaşımımızla, teknoloji ve inovasyona dayalı projelerimizden biri akıllı baston olarak bilinen görme engellilerin sosyal hayata eşit ve tam katılımı için teknolojiler geliştirmeyi amaçlayan WeWalk projesi.

Vestel ve WeWalk mühendisleri tarafından geliştirilen ve Vestel Ventures’ın girişimlerinden biri olan akıllı baston:

  • 2017 yılında Birleşmiş Milletler’de örnek proje olarak gösterildi.
  • Sergilendiği her fuarda yoğun ilgi gördü ve Thomas Edison’a adanan Edison Ödülleri’nde “Sağlık ve İyi Yaşam” kategorisinde “Altın Ödül”e layık görüldü.
  • Dünyanın en çok okunan dergisi TIME tarafından 2019 yılının en iyi icatlarından biri seçildi.
  • Ve son olarak 2021’de Amazon Launchpad Innovation Awards kapsamında önce ilk beşe kaldı, ardından halk oylamasıyla yılın en iyi girişimi seçildi.
WEWALK
BİOLİVE

BİOLİVE

Vestel Ventures'ın girişimleri arasında yer alan Biolive, insan sağlığına ve çevreye zararlı petrol bazlı plastiklerin 450 yıl gibi çok uzun bir süre doğada dönüştürülememesi ve karbon emisyonuna neden olmasından yola çıkarak, zeytin atıklarından yapılan tamamen doğal biyoplastik granüller üretiyor.

İNOVASYON OFİSİ

AÇIK ALAN

o Girişimcilik ekosistemini geliştirmeyi, çalışma verimini artırmayı ve farklı gruplarla bir araya gelerek networking imkanı sağlamayı amaçlayan sosyal inovasyon ofisi Alan 1, özgür düşünmeyi besleyen farklı start-up sahibi kişilerle fikir alışverişinde bulunulabilen açık bir sinerji alanı oluşturmaya olanak tanıyor.

İnovasyon ve Girişimcilik