Amaç Odaklı Bir Mekan

MEKANLARI DEĞERE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

Kültürel kaynakların kullanımının gelecekteki diğer kalkınma hedeflerine ulaşmak için temel bir yol olduğunu görüyoruz. Sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir ayağı olduğu inancıyla kültürü yaşatacak ve sanat izleyicisini kucaklayacak mekanlar yaratıyoruz.

Amaç Odaklı Bir Mekan
ZORLU PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ

ZORLU PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ

Zorlu PSM, Zorlu Ailesi tarafından Türkiye’nin kültür sanat hayatını dönüştürerek yaratıcı endüstrilerde kaldıraç etkisi yaratmak üzere 2013 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana 4 milyondan fazla sanatseveri ağırlayarak müzikallerden farklı müzik türlerine, festivallerden tiyatrolara kadar oldukça geniş bir içerik yelpazesi ile buluşturan, içinde yer alan 7 farklı mekanda, 150 çalışanıyla ilham verici sanat deneyimleri yaratan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, dünya sanatına ev sahipliği yapıyor ve daha çok insana sanatı keşfetmeleri, sanatla dönüşmeleri için ilham veriyor.

Bu kapsamda, Tosla ve Toplum Gönüllüleri Vakfı ile işbirliği ile 2019 yılından bu yana öğrencilerin kültürel faaliyetlere katılmasını arttırmak amacıyla “Son Dakika Koltuğum” projesini yürütüyor. “Son Dakika Koltuğum” projesi öğrencilerin 1 TL bağış karşılığında Zorlu PSM’de sahnelenen tiyatrodan festivale, müzikalden konsere farklı etkinliklere katılma şansı sunuyor.

Tüm iş stratejilerini ve hedeflerini Zorlu Grubu’nun yenilenen Akıllı Hayat 2030 strateji çerçevesinde hayata geçiren Zorlu PSM, faaliyetlerini kendisini yenilikçi, dinamik, güncel, güvenilir, çok sesli, kapsayıcı, iddiali, sıra dışı ve eğlenceli olarak tanımlayan değerler kapsamında yürütüyor; artistik üretkenliği beslemeye, topluma ilham vermeye ve geleceğe uygun iş modellerini uygulamaya odaklanıyor.

Ayrıca yetenek geliştirme programı olarak tasarladığı PSM Atölye ile tiyatro alanında sektöre yeni yazar, yönetmen ve yapımcılar kazandırmayı ve yeni nesil bir sektörel ağ oluşturmayı hedefliyor. Zorlu PSM ayrıca 2022 yılından itibaren kendi prodüksiyonuyla sahneye koyacağı oyunlarda toplumsal cinsiyet eşitliği ve iklim krizi gibi toplumsal ve çevresel konuları merkeze alarak izleyicilerde farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

SİTEYE GİT

ZORLU ÇOCUK TİYATROSU

Zorlu Çocuk Tiyatrosu 2003 yılından bu yana 15 farklı oyun ve 2.100’e yakın sahneleme ile 900 bini aşkın çocuğa ulaştı.

Bir Hayal Bir Oyun

Zorlu Holding olarak geleceğimizin mimarları olan çocukların hayallerini sığdırabilecekleri bir dünya tasarlıyor, onların hayallerini hikayeleştirmelerine imkan sunuyoruz.

Tiyatro oyuncuları, yazarları ve profesyonellerinden oluşan jüri, çocuklardan gelen en iyi hikayeleri seçerek senaryolaştırıyor ve bu hayallerin sahnede hayat bulmasını sağlıyor.

ZORLU ÇOCUK TİYATROSU