Sürdürülebilir Ürünler

Sürdürülebilir Ürünler

ÇEVREYE DUYARLI ÜRÜNLER GELİŞTİRİYORUZ

İklim değişikliğiyle mücadeleyi tüm değer zincirini kapsayan bir bakış açısıyla yönetiyoruz. İnovatif, verimli ve çevreye duyarlı ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Hem müşterilerimizin hem de dünyamınızın memnuniyeti için çalışıyoruz.

TEKSTİL

TEKSTİL

Tekstilde nano uygulamalarla tüketicinin ayak izini azaltmayı hedefliyor, kendini temizleyen stor perde ve toz tutmayan perdemiz ile temizlik ihtiyacını azaltıyor, su ve elektrik tüketimini düşürüyoruz.

Işık ve ısı yalıtımlı, havayı temizleyen ve ütü gerektirmeyen perdelerimiz enerji tüketimini azaltıyor, LED ışıklı perde içerik üreten QR Kodlu Nevresim, UV Resistant polyester iplikleri gibi inovatif ürünlerle teknolojiyi günlük hayata taşıyoruz.

Sürdürülebilir Ürünler

BEYAZ EŞYA & LED AYDINLATMA

Beyaz eşya ve aydınlatma ürünlerinde tüketicimizin çevresel ayak izini azaltan su ve enerji tassarufu sağlayan ürünler tasarlıyoruz.

.//Title
Sürdürülebilir Ürünler
%75

Çamaşır makinelerimiz A+++ enerji sınıfından %70 daha az enerji harcıyor.

.//Title
Sürdürülebilir Ürünler
%45

Pazar ortalamasından %45 daha fazla tasarruf sağlayarak 5,4 litre su tüketen, “Aquazone” teknolojisi ile yıkama başına 3 litreye kadar su tasarrufu sağlayan bulaşık makineleri.

.//Title
Sürdürülebilir Ürünler
%20

Bulaşık makinelerimiz A+++ enerji sınıfından %20 daha az enerji harcıyor.

.//Title
Sürdürülebilir Ürünler
%30

Yaklaşık %30 daha fazla su tasarrufu sağlayarak yıkama başına 35 litre su harcayan çamaşır makineleri.

.//Title
Sürdürülebilir Ürünler
%40

Endüstriyel, yol/sokak/bahçe, spor ve alan aydınlatma kategorilerinde yüksek enerji verimliliğine sahip LED aydınlatma ürünleriyle %40’a varan oranda enerji tasarrufu sağlanıyor.

.//Title
Sürdürülebilir Ürünler
%7

Vestel Klimalar A+++ enerji sınıfından %7 daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

LED Aydınlatma Ürünleri

2021’de LED armatür satışları ile toplamda yaklaşık 1.500 MWh enerji tasarrufu yapmalarına katkı sağladık. Sağlanan bu tasarrufla yaklaşık 866 ton sera gazı salımının önüne geçtik.

Plastik Kirliliği Azaltan Ürünler

Plastik bazlı materyallerden üretilen kıyafetlerden yıkama esnasında çıkan mikroplastikler atık sulara ve sonrasında akarsu ve denizlere karışarak su kirliliğinin artmasına ve su ekosisteminde bozulmalara yol açıyor. Geliştirilen ve patent başvurusu yapılan mikrofiber filtre sistemine sahip çamaşır makineleri ile su kirliliğinin azaltılmasına destek olmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda, APPLiA'nın Mikroplastik Salımı Konsorsiyumu'na 2021 yılında üye olduk ve küresel ölçekte yapılan çalışmalarda daha etkin rol almak için çalışıyoruz.